Praha se připravuje na ME v judu. Rozbíhá se prodej vstupenek

Kontinentální vrchol juda v příštím roce přivítá pražská O2arena. V mezinárodním kalendáři půjde o jednu z posledních možností ke sbírání bodů do olympijské kvalifikace. Příznivci juda si mohou pořizovat vstupenky na evropský šampionát už od 1. listopadu.

Domácí tým by se měl svému publiku představit v nejsilnějším složení a využít co nejvyšší počet účastnických míst. Lukáš Krpálek bude v O2areně útočit na čtvrtý titul mistra Evropy, Pavel Petřikov oznámil svou derniéru na kontinentálních šampionátech. Mistrovství Evropy v judu proběhne v historii samostatné České republiky poprvé, v minulosti hostila šampionát pražská Sportovní hala v roce 1991.

Na tribuny se v sektorech v prvním patře haly vměstná 4500 diváků včetně míst pro čestné hosty, závodníky, média či partnery akce. Soutěže se uskuteční na čtyřech žíněnkách. „Ze všech míst bude na tatami plný výhled, nejlépe uvidí diváci na dlouhých stranách tribuny,“ uvedl předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš.

Pro zájemce o zhlédnutí soubojů evropského šampionátu přímo v O2 areně jsou připraveny cenově zvýhodněné balíčky. Vstupné na všechny tři dny turnaje činí 1170 a 1470 korun.„Chtěli jsme dát fanouškům juda možnost koupit si vstupenku za co nejvýhodnější cenu v přepočtu na jeden den, a to jiným způsobem než formou balíčku nebylo možné,“ objasnil manažer Českého svazu juda pro ME 2020 Roman Ječmínek. „Je nutné si uvědomit, že divák dostane v balíčku tři samostatné vstupenky, na každý den jednu. To znamená, že se o „balíček“ může rozdělit více diváků.“ 

Mistrovství Evropy v judu 2020 hostí pražská O2arena od 1. do 3. května.