Zemanová v Izraeli potěšila sedmým místem

Klíčová část kvalifikace o olympijské hry začala českým judistům. Jistý postup na Hry do Tokia má zatím jen Lukáš Krpálek, ostatní se ještě musí snažit. První možností novou sezony je turnaj Grand Prix v Tel Avivu. A hned start vyšel. Talentovaná Věra Zemanová skončila v kategorii do 57 kilogramů sedmá.

„Tým je při chuti, doufám, že zúročí šmrnc a náboj, co poslední dobou vkládají do tréninku,“ hlásil reprezentační šéftrenér Petr Lacina před startem turnaje.

A Věra Zemanová se prala přesně v duchu jeho slov. Loňská pátá závodnice z juniorského MS a třetí v žebříčku závodnic do 21 let v úvodním kole na ippon porazila Ukrajinku Marií Skorovou, pak na wazari udolala nasazenou Izraelku Timmu Nelsonovou Levyovou. Teprve ve čtvrtfinále padla se Slovinkou Kajou Kajzerovou, v boji o páté místo pak prohrála s Polkou Annou Borowskou.

„Jakékoli čtvrtfinále, umístění kolem sedmého místa bude cenné, protože na to jsou třeba tři, čtyři vyhraná utkání,“ líčí Lacina.

V Tel Avivu se ještě představí Renata Zachová (do 63 kg), Jakub Ječmínek (do 73 kg) a David Klammert (do 90 kg), který je z českého týmu spolu s Krpálkem a Davidem Pulkrábkem v olympijské kvalifikaci na postupovém místě.

„Klammert je na posledním postupovém místě, bodově se může posunout a udržet se v kvótě,“ přemítá Lacina. „Turnaje jsou brutálně našlapané. Pokud chceme uspět, musíme stejně porazit ty nejlepší. Není kam a před čím couvat. Závěr kvalifikace bude tvrdý. Ti nejlepší budou startovat na počátku roku, aby se mohli připravovat na Tokio.“

Klammert to v Tel Avivu pozná hned v prvním kole, v němž ho čeká neoblíbený soupeř, Švýcar Ciril Grossklaus, s nímž v minulosti pětkrát prohrál, naposledy na loňském MS v Tokiu ve třetí minutě prodloužení.

„Mám asi nějaké kostlivce ve skříni. Je to pro mě s ním hrozně těžké,“ povzdechl si tehdy. „To je jediné, co si beru do příště, prostě se sedřít z kůže, makat kondici. Já nejsem technik, porazím je přes tu starou dobrou českou bitku. Věřím, že příště ho ulovím.“

Více na https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni-dalsi-sporty/374722/judiste-bojuji-v-izraeli-o-olympiadu-zemanova-potesila-sedmym-mistem.html