Historická tabulka medailí

ME judo, jednotlivci

PořadíStátZlatoStříbroBronzCelkem
1Francie (FRA)194135216545
2Nizozemsko (NED)9766137300
3Německo (GER)94107245446
4SSSR (URS)755467196
5Rusko (RUS)554770172
6Velká Británie (GBR)4965116230
7Belgie (BEL)443681161
8Itálie (ITA)265180157
9Rakousko (AUT)263469129
10Španělsko (ESP)252963117
11Gruzie (GEO)24274091
12Polsko (POL)192974122
13Rumunsko (ROU)19112959
14Maďarsko (HUN)17314896
15Ukrajina (UKR)1182241
16Portugalsko (POR)1061430
17Ázerbájdžán (AZE)9131234
18Slovinsko (SLO)892643
19Izrael (ISR)862640
20Turecko (TUR)832839
21Švýcarsko (SUI)792137
22Bělorusko (BLR)672437
23Česko (CZE)5122845
24Kosovo (KOS)53412
25Finsko (FIN)35614
26Estonsko (EST)341219
27Arménie (ARM)2349
28Řecko (GRE)2259
29Albánie (ALB)2237
29Společenství nezávislých států (CIS)2237
31Jugoslávie (YUG)181625
32Bulharsko (BUL)171826
33Švédsko (SWE)161926
34Bosna a Hercegovina (BIH)1225
35Srbsko (SRB)1214
36Mezinárodní federace juda (IJF)1034
37Anglie (ENG)1001
38Moldavsko (MDA)0448
39Lotyšsko (LAT)03710
40Slovensko (SVK)0336
41Dánsko (DEN)01910
42Litva (LTU)0156
43Chorvatsko (CRO)0145
44Kypr (CYP)0033
45Irsko (IRL)0011

Medailisté na ME – muži

JménoPočet
Anton Geesink NED21-2-2
Willem Ruska NED7-3-2
Tamerlan Tmenov RUS7-1-2
Alexander Mikhailin RUS6-2-3
Mark Huizinga NED5-2-5
Neil Adams GBR5-0-3
Teddy Riner FRA5-0-0
Jean De Herdt FRA5-0-0

Počet medailí

CelkemJménoPočet
25Anton Geesink NED21-2-2
17Robert Van de Walle BEL3-5-9
12Willem Ruska NED7-3-2
12Mark Huizinga NED5-2-5
12Selim Tataroglu TUR4-2-6
11Alexander Mikhailin RUS6-2-3
11Harry Van Barneveld BEL1-5-5

Medailisté na ME – ženy

JménoPočet
Edith Hrovat AUT8-3-3
Angelique Seriese NED8-1-1
Alina Dumitru ROU8-0-2
Ingrid Berghmans BEL7-4-3
Ulla Werbrouck BEL7-2-4
Gella Vandecaveye BEL7-2-2

Počet medailí

CelkemJménoPočet
15Barbara Classen GER5-4-6
14Edith Hrovat AUT8-3-3
14Ingrid Berghmans BEL7-4-3
13Ulla Werbrouck BEL7-2-4
13Isabel Fernández ESP6-3-4
13Beáta Maksimow POL3-3-7

Nejmladší mistři Evropy

MUŽI: věk 17,5 – Ilias Iliadis GRE (Bukurešť 2004)
ŽENY: věk 15,5 – Zsuzsa Nagy HUN (Praha 1991)

Nejstarší mistři Evropy

MUŽI: věk 35,4 – Ariel Zeevi ISR (Čeljabinsk 2012)
ŽENY: věk 35,2 – Isabel Fernández ESP (Bělehrad 2007)